Categories
inspirujte se on-line zábava

Burger Queen: jaké to je stát za pultem ve fast foodu?

Už jste někdy přemýšleli nad tím, jaké to asi je stát na druhé straně pultu ve McDonald’s či KFC? Tedy ne na té, kde hamburgery dostáváte, ale na té, kde se všechno smaží a připravuje? Představte si, že se jednou vrátíte ze školy a zjistíte, že váš táta, majitel a zároveň obsluha jedné takové restaurace s hamburgery, se rozhodl zbláznit a odletět na dovolenou na Havaj – a vám předává celou restauraci, abyste ji vedli. Těm, kteří nikdy neměli brigádu v nějakém tom fast foodu se to může zdát jednoduché, ale jak si za chvíli ukážeme, občas nebudete vědět, kam svým prstem skočit.

Nemáte totiž na výběr – vysvětlovat zákazníkům, že restaurace je na pár týdnů zavřená, asi není to pravé; a to už vůbec nemluvím o ušlém zisku, který by mohl přivést restauraci do kolen. Rozhodnete se tedy začít obsluhovat, ale zjišťujete, že jste úplně na všechno sami. A zákazníci samozřejmě nepočkají, a tak se připravte, že se pořádně zapotíte.

Hra je rozdělena do epizod, kterých je prozatím pět (určitě přibudou další!) a ve kterých je vždy několik (nejčastěji deset) dní, které představují jednotlivé levely. Pro postup do dalšího levelu budete muset vydělat určitý obnos peněz, ale jsem si jistý, že takováto nízká meta vám stačit nebude a budete chtít získat za každý den co největší počet korunek, které v této hře hrají roli všem známých hvězdiček.

Zpočátku bude vše vypadat jednoduše – vyrábět budete pouze základní hamburger s dvěma houskami a masem uprostřed, ale jak se budete dostávat dál, přibydou další a další ingredience – například sýr, salát, rajčata či jiný typ masa. Určitě nemusím zmiňovat, že kombinací, které se dají z těchto surovin vytvořit, je nespočet. Občas se divím, že jsou zákazníci vůbec schopni ten třiceticentimetrový hamburger pozřít.

Hamburgery budete skládat jednoduše klikáním na příslušné suroviny s tím, že u některých typů musíte dávat pozor i na pořadí daných surovin. Není to sice nutné, ale pokud se vám to bude dařit, nejen že dostanete achievement, což je snem každého hráče, ale také za takovýto kousek dostanete větší dýško, které s sebou nenese nic jiného než vyšší hodnocení na konci levelu. Je jasné, že pokud byste měli každý hamburger vytvářet v reálném čase, zatímco váš zákazník čeká (někteří z nich jsou opravdu netrpěliví a mají tendenci rudnout, takže pozor na ně), hodně z nich by se rozzlobilo, a tak máte k dispozici odkládací prostor pro deset hamburgerů (či jiných věcí), kam si je můžete “nadělat” a pak je jen rozdávat. V určitých situacích ale ani tento odkládací prostor stačit nebude.

Hamburgery totiž nebudou to jediné, co budete vyrábět. Postupem čase se vám odemčou různé nápoje a dokonce i hranolky, které jsou na přípravu poněkud složitější než hamburgery, protože je musíte nejdřív dát smažit a v pravý okamžik je vytáhnout, jinak je budete moci vyhodit a začít pěkně odznova. Vaši zákazníci si také začnou pěkně vymýšlet, protože už nebudou chtít pouze jednotlivé položky, ale celá menu, která musíte mít hotová kompletně celá, abyste je mohli prodat. Pozdější levely vám také nadělí “rušnou chvíli”, kdy se do restaurace najednou nahrne obrovské množství zákazníků. A pokud budou všichni chtít menu, nepomůže vám ani pět odkládacích prostorů.

Pokud by vás náhodou omrzel první mód s epizodami a příběhem, odemče se vám po každé dohrané epizodě i patřičný challenge mód, kde musíte za určitý časový limit vytvořit co nejvíce hamburgerů. Skóre se poté ukládá do žebříčku, a tak můžete soutěžit například se svými spolužáky. Co se týče achievementů, tak těch je ve hře opravdu mnoho a většinu z nich není vůbec lehké získat.

Grafika a zvuk nepatří mezi ty nejlepší, ale po pár hodinách hraní jsem zjistil, že mi to vůbec nevadí. Jediné, co mě na této hře štve, je fakt, že po pár odehraných dnech vždycky dostanu takový hlad, že musím jít vymýtit ledničku, než se můžu pustit dále. Snažíte-li se tedy zhubnout do plavek, raději si tuto hru nestahujte.

Burger Queen je typickou “obsluhovací” hrou, která ale obsahuje pěkný příběh a zpřístupňuje nové prvky prakticky každý level, takže se určitě nebudete nudit. Více než jiné hry otestuje vaši schopnost dělat osm věcí naráz, a tak vám ji můžu jedině doporučit. Rozhodně nepůjde o žádnou oddychovku!

zdroj: iphonetips.cz

Komentáře

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *